V stredu podvečer prišli z Östersundu zlé správy. Paulína Fialková má zdravotné problémy s kolenom. Podľa informácií od trénerky Anny Murínovej ju ľavé koleno pobolieva už od záverečného sústredenia v Lenzerheide, no bolesť sa vystupňovala na včerajšom tréningu po prudkom pohybe pri vstávaní z podložky pri streľbe v ľahu.
 
Nastúpiť na náročné vytrvalostné preteky v ťažkom a mokrom snehu by bolo pre Paulínu veľkým hazardom, pretože je pred ňou ešte celá sezóna s nemalými ambíciami. Breznianska rodáčka vo štvrtok skoro ráno odlieta na Slovensko, kde ju pravdepodobne čaká magnetická rezonancia a ďalšie vyšetrenia, ktoré určia diagnózu i závažnosť zranenia.
 
 
text vyjadrenie ikonkaVyjadrenie Paulíny Fialkovej pre RTVS
"Pri tom, ako som vstávala z ležky, mi prasklo v ľavom kolene. Nemohla som dostúpiť, ani ho vystrieť. S Radkom Jamborom sme na tom robili a už môžem hýbať aj chodiť, ale bola som dnes na tréningu skúsiť ako sa mi bude lyžovať, no nebolo to vôbec ideálne. Dokonca ani streľba. Pri danej rotácii ma koleno bolí."
 
 
Paulína Fialková počas vlaňajšej sezóny (© Igor Stančík / SZB)
 
 
Znamená to, že po prvom kole SP v Östersunde Paulína nebude mať na konte žiadne body a v nedeľu nepostavíme štafetu, čo bude znamenať aj veľký prepad v hodnotení národov. Nedá sa ani reagovať na poslednú chvíľu, pretože kvótu na účasť v pretekoch SP majú vybehnutú iba štyri pretekárky. Tím okolo Paulíny dúfa, že vyšetrenia neodhalia veľké zranenie a bude sa môcť vrátiť do kolotoča SP už budúci piatok rýchlostnými pretekmi v Hochfilzene. Bude mať k dispozícii týždeň oddychu.
 
Vo štvrtok tak na štarte vytrvalostných pretekov uvidíme iba trio Ivona Fialková (č. 26), Terézia Poliaková (č. 58) a Veronika Machyniaková (č. 85).
 
 
Ospravedlňujeme sa všetkým, ktorí sa neúspešne snažia pridať komentár pod články. Na odstránení tejto chyby pracujeme...