Vážení priatelia biatlonu,
 
slovenský portál o svetovom biatlone Biatlon-Info.sk sa v posledných troch rokoch snažil nadviazať na našu dlhoročnú prácu v cyklistike a chcel pomôcť medializácii najúspešnejšiemu individuálnemu zimnému športu na Slovensku. Boli sme radi za priazeň čitateľov, ale aj ľudí viac či menej zainteresovaných v tomto športe a rozhodli sme sa pokračovať v našej práci aj v poolympijskej sezóne 2018/2019.
 
Veľmi nás teší, že sme doteraz v každej sezóne oproti minulej dvojnásobne narástli, a to nás utvrdzuje v presvedčení, že naša práca má zmysel. Slovenským fanúšikom budeme znova chcieť priniesť čo najväčšie množstvo informácií v profesionálnej novinárskej kvalite, na odbornej terminologickej, ale aj slangovej úrovni a pri čo najvyššej miere objektivity, ktorá ale vždy zostane ľudským faktorom. Budeme sa naďalej snažiť intenzívne komunikovať s našimi reprezentantmi i trénermi v miere, akú budú oni akceptovať. Prvé tri sezóny ukázali, že portál im priniesol zvýšenú mieru popularity, povedomia športových fanúšikov a rovnako od nás množstvo informácií či vyjadrení samotných pretekárov prebrali ďalšie médiá, čo prispelo k celkovému zvýšeniu informovanosti o biatlone v slovenských médiách, či na českej verzii Eurosportu. Budeme veľmi radi, ak si biatlon, možno aj prostredníctvom nás, nájde ďalších fanúšikov.
 
Všetko prinesieme najrýchlejšie, ako len bude v našich silách. Tiež budeme dbať na prehľadnú podobu podania informácií cez množstvo tabuliek, grafov a výsledkov, ktoré čitatelia často ocenia viac ako samotný text a v tomto patríme medzi svetovú biatlonovú špičku. Ešte aj v tejto oblasti sme pripravili pár noviniek.
 
Spravodajstvo a publicistiku bude tvoriť klasická trojica Tomáš Šandor - Lukáš Timko - Juraj Janoťák. Prvý sa prioritne venuje svetu, druhý Slovákom. Počas celej sezóny mimo vianočného času budeme pracovať na tomto projekte priemerne sedem hodín denne, v dňoch s dvomi a viac pretekmi budeme nezriedka v nasadení aj dvanásť hodín (pochopiteľne vrátane všetkých víkendov). Niektoré biatlonové strediská predstaví z trocha iného uhla vo svojom blogu Janka Daubnerová. Vlani mali jej príspevky veľmi dobrý ohlas, teraz ešte dokončí tie dejiská, ktoré v minulej zime neboli súčasťou najvyššej ligy. Chystáme ešte jednu veľmi zaujímavú novinku s ďalším bývalým reprezentanom, no na jej realizáciu vplývajú externé faktory, ktoré sú v štádiu riešenia a on ani my ich v tejto chvíli nevieme ovplyvniť, takže realizácia nášho zámeru je ešte otázna.
 
 
Čo u nás nájdete a čo chystáme v najbližších dňoch
 
Ak ste na Biatlon-Info.sk prvý raz, môžete si u nás nájsť kalendár na sezónu 2018/19 či profily všetkých slovenských reprezentantov. Taktiež si môžete naštudovať viaceré štatistiky našich biatlonistov, strediská svetového biatlonu, históriu a pravidlá tohto športu.
 
Náš publikačný plán pred štartom sezóny štartuje už o polnoci zo stredy na štvrtok. Na úvod sa dozviete podrobnosti o A-licencii pre Osrblie, nasledovať budú informácie o zmenách vo svetovom i slovenskom biatlone, všeobecný svetový úvod k sezóne, exkluzívny rozhovor s novým reprezentačným trénerom mužov Danielom Kuzminom a tesne pred sezónou prídu na rad veľké preview našich reprezentantov - najprv mužov a napokon žien.
 
Pod spravodajskými článkami budete mať možnosť podeliť sa o svoje názory v diskusných príspevkoch. Bez registrácie s nutnosťou opísať overovací kód. Ak sa zaregistrujete, kód zadávať nebudete.
 
Slovenským biatlonistom v sezóne 2018/2019 želáme veľa šťastia a veríme vo vašu priazeň! Ak máte na nás nejaké otázky, poznámky a podobne, napíšte nám na emailovú adresu Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript..
 
Ďakujeme!
 
Lukáš Timko, šéfredaktor
 
 
logo BI 400px