Poobede sa na trati v Martelli slovenskí zastupcovia nepredstavili. Baloga v kvalifikácii superšprintu obsadil 36. miesto, Smerčiaková skončila na 69. priečke. Vo finále zvíťazili Vebjörn Sörum a Ingela Anderssonová.
 
 
IBU Cup 19/20: finále superšprintu mužov
taliansko Martell štvrtok, 13. februára 2020, 15:30 teplota2 -1 ºC
zlata medaila Vebjörn Sörum (0+0+0+0) 14:15.1
vietor2 3 km/h
 
 
Počas otváracieho dňa svetového šampionátu prebehli aj úvodné preteky siedmeho kola kontinentálneho pohára v Martelli. Vo štvrtok sa išli superšprinty, najskôr muži, medzi ktorými vo finále dominoval Vebjörn Sörum. Nórsky biatlonista poobede najlepšie skĺbil biatlonové zručnosti, na strelnici sa predviedol v plnej kráse, neurobil ani jeden omyl, na trati bežal viac ako solídne. Keďže zatvoril všetky terčíky, mohol si na konci pretekov povedať, že zvíťazil. Medzi dospelými sa mu to podarilo vôbec po prvýkrát v kariére.
 
Úplne rovnaký strelecký zápis ako víťaz mal aj druhý Simon Schempp, ktorý tak ubránil druhú pozíciu z doobedňajšej kvalifikácie. Schempp mohol aj vyhrať, lenže až veľmi si dával záležať na strelnici, čo sa mu skoro stalo osudným aj v boji o druhé miesto. To nakoniec udržal iba o pár desatín. Svižnejšie tempo pri odpaľovaní rán ako Nemec mal Kiril Strelcov, vo finále tretí, lenže jemu dnes ideálne nefungovali nohy. Najlepšie bežecké časy dosahoval Lars Helge Birkeland, ktorý však vo finále musel navštíviť dve trestné kolá. Po pretekoch pri jeho mene svietilo štvrté miesto.
 
 
 
 

 
 
IBU Cup 19/20: finále superšprintu žien
taliansko Martell štvrtok, 13. februára 2020, 16:00 teplota2 -1 ºC
zlata medaila Ingela Andersson (0+0+0+0) 16:05.1
vietor2 3 km/h
 
 
Tesne po dojazde mužského finále sa na trati predstavili ženy. Tiež u nich sa ukázali biatlonistky, ktoré nemuseli odísť do trestného kola. Ako prvá sa do cieľa dorútila Ingela Anderssonová, ktorá do finále vstupovala zo šiestej pozície. Švédka vo štvrtok prežila jeden z najlepších streleckých dní vo svojej kariére, už v kvalifikácii zatvorila všetky terčíky a vo finále na svoj výkon nadviazala. Anderssonová zároveň dobre bežala, takže o jej víťazstve nemohol nikto pochybovať.
 
Osem sekúnd na víťazku stratila Jevgenija Pavlovová, ktorá tiež vo finále potvrdila, že na strelnici nezvykne robiť zbytočné omyly. Ruská biatlonistka však na trati nemohla nájsť odpoveď na rýchlejšie tempo dnešnej víťazky. Takže sa musela uspokojiť s druhým miestom. Tretia skončila vychádzajúca hviezda švajčiarskeho biatlonu, a to Amy Basergaová. Ani ona dnes nezistila ako bolí chyba v streleckej časti, dve nuly v kvalifikácii ju dokonca posunuli na prvé miesto. Vo finále ho neuhájila, napriek tomu, že zaznamenala ďalšie štyri nuly. Basergaová však stále patrí medzi juniorky, takže v behu sa ešte so ženami nemôže rovnať.