Bez slovenskej účasti prebehol doobedňajší program v Obertilliach. Z víťazstva v single mix štafete sa tešili nemeckí biatlonisti.
 
 
IBU Cup 19/20: miešaná štafeta jednej ženy a jedného muža
rakusko Obertilliach sobota, 21. decembra 2019, 10:30   teplota2 0 ºC
zlata medaila štafeta Nemecka (0+10) 44:31.4
vietor2 0 km/h
 
 
Doobedňajší program neabsolvovali slovenskí zástupcovia, keďže do Obertilliach cestovali iba dve naše ženy. Štafetu miešaných dvojíc ovládlo nemecké duo v zložení Stefanie Schererová a Lucas Fratzscher. Ich vystúpenie sa nezaobišlo bez komplikácií, pretože Schererová svoju úvodnú časť zbabrala. Od tohto momentu ale Nemci zabrali, hlavne bežecky. Samotný Fratzcher mal o dosť lepší rozbeh do pretekov, a pri svojom druhom pobyte na trati už aj jeho kolegyňa zatlačila na pílu. Bola to práve Schererová, ktorá posunula Nemecko na prvé miesto. Obaja nemeckí zástupcovia v single mixe nemali dnes zrovna najpresnejšiu ruku, ale v súboji s konkurenciou na strelnici obstáli.

Podobné problémy ako víťazné duo mala aj ruská dvojica, tiež im nevyšiel úvodný úsek. Anastasiia Poršnevová vstúpila do poriadnej kaluže, už na prvú odovzdávku ju priviedlo trestné kolo, takže Alexander Povarnitsyn nevstupoval do pretekov v ideálnom stave. Rusi mali však veľké eso v rukáve, bleskový beh, vďaka ktorému pre seba získali druhé miesto. Na treťom mieste skončil nórsky tím. Ani ich reprezentanti neprešli štafetu bez  pokút. Karoline Erdalová doplatia na slabší výkon kolegu, pretože ona zostrelila dvadsať terčov bez použitia náhradného náboja a držala Nórsko v kontakte s prvým miestom. Sindre Fjellheim Jorde dnes strieľal veľmi zle, a po absolvovaní trestného kola klesol jeho tím na tretie miesto.   
 
pdf ikona mala VÝSLEDKY PRETEKOV
 
 

 
 
IBU Cup 19/20: miešaná štafeta dvoch žien a dvoch mužov
rakusko Obertilliach sobota, 21. decembra 2019, 12:30   teplota2 0 ºC
zlata medaila ? vietor2 0 km/h
 
 
Počas tohto týždňa biatlonisti v Obertilliachu zažili podmienky ako noc a deň. Ak pominulé dni pršalo, dnes v Rakúsku husto snežilo. Práve nádielka nového snehu poriadne potrápila účastníkov single mixu, klasické miešané štafety sa tiež postavili na štart, ale podľa dostupných informácií jury zrušila preteky kvôli problémom s elektrikou. Na live timingu ešte naskočili výsledky z prvej streľby, ktoré však po krátkom čase zmizli.