Pozdravujem opäť všetkých čitateľov portálu a fanúšikov slovenského biatlonu!
 
Tento článok je venovaný predovšetkým tým, ktorí by sa chceli dozvedieť viac o pripravovanom podujatí, ktoré sa bude konať 6. a 7. februára 2016 v nákupnom centre Bory Mall v Bratislave.
 
Myšlienka organizovania podujatia pre verejnosť vznikla, ako som už možno spomenul, na základe spolupráce firmy Apeom a herným štúdiom POWERPLAY MANAGER.
 
V letných mesiacoch je najvhodnejšou kombináciou beh a streľba, ale čo v zime... Mali ste niekedy možnosť "korčuľovať" a strieľať tak ako naši reprezentanti počas pretekov? Teraz máte túto príležitosť vďaka kombinácii slide-bdu (imitácia behu na lyžiach) a streľby z laserovej pušky, a to v spomínaných dňoch 6. a 7. februára na námestí v nákupnom centre Bory Mall v Bratislave!

 
video v clanku ikonkaPozrite si video ukážku z letnej verzie Biathlon Mania Shoot and Run
 
 
Čo je to slide-bd a čo treba na ňom robiť?
 
Ak ste sa stretli niekedy vo fitness centrách s klznou plošinou na ktorej vám váš kondičný tréner vysvetľoval predozadné alebo bočné výpady nôh, prípadne rôzne cviky na posilňenie chrbta a brucha, viete o čom je reč. Ak nie, predstavte si ľad na ktorom sa kĺžete zo strany na stranu... bez ľadu :)
 
Na slide-bde budete imitovať beh na lyžiach, konkrétne korčuliarsky spôsob pri ktorom sa presúvate stranovo z jednej nohy na druhú. Pri behu na lyžiach robíte výpad aj v smere jazdy ale v našom prípade sa budeme odrážať od bočníc do strán. Na fotografii môžete vidieť ukážku pohybu.
 
Každý súťažiaci si na svoje tenisky navlečie návleky, ktoré nám nezabudne po svojom výkone vrátiť...

 
obrazok 1
pohyb na slide-bde (© laserovepusky.sk)

 
Streľbu z laserových pušiek už poznáte?
 
Ak ste čítali moje predchádzajúce príspevky viete pravdepodobne o čo sa jedná. Tým, ktorí sa sem dostali z externých stránok, poviem k laserovej streľbe len toľko, že sa jedná o elektronický systém, ktorý vysiela signál pomocou laserového lúča smerom k príjmaču - detektoru, ktorý sa nachádza vo vzdialenosti povedzme desať metrov - rovnako ako pri streľbe zo vzduchovky, len bez diabolky. Pokiaľ zasiahnete terč a celý signál dopadne na plochu detektora, rozsvieti sa dióda v strede terča. Veľkosť terča je 45 mm.

 
obrazok 2
streľba z laserovej pušky (© laserovepusky.sk)

 
A len tak mimochodom, pokiaľ dosiahnete na tomto podujatí najlepší výsledok, jeden takýto strelecký set (puška a terč) si odnesiete domov! Jedná sa o pušku s označením Apeom E-Gun 103. Túto cenu venuje do súťaže firma laserovepusky.sk, ktorá dováža a prevádzkuje laserové strelnice na Slovensku.

 
Akým výsledkom sa bude posudzovať váš výkon?
 
Plošina zaznamenáva každý odraz súťažiaceho a pred streľbou bude musieť každý účastník vykonať stanovený počet. Následne musí zostreliť päť terčov bez obmedzenia počtu výstrelov. Každý účastník bude hodnotený počtom odrazov za čas, ktorý bude daný pravidlami súťaže.

 
Ako sa obliecť?
 
Nieje stanovená žiadna rovnošata alebo špeciálna ústroj :). Súťažiť môžete aj v džínsoch a košeli. Prosím vás ale žiadne opätky dámy.
 
Celý priebeh súťaže si budete môcť skúsiť na nesúťažnej plošine a strelnici, a tým dosiahnuť čo najlepší výsledok v súťaži!
 
Zaujalo vás to a uvidíme sa už tento víkend? Hodnotné ceny pre najlepších v troch kategóriách a darčeky pre najmenších sú už pripravené! Teším sa na vás!

 
Viac informácií na mestskybiatlon.sk
FB stránka Biathlon Mania Shoot and Run

 
BM SaR logo